Jakim sposobem przetrwać po wojnie nuklearnej albo ekologicznej? Czy normalni obywatele byliby w stanie przetrwać?

Jakim sposobem poradzić sobie z problemami światowymi wpływającymi stricte na nasze życie? Katastrofa atomowa lub biologiczna niezwykle unicestwi nam różnorakie zamiart, ale nie sugeruje od razu kresu cywilizacji.

ostrzałki do noży
Autor: leniva.studio
Bardzo możliwe, że zniknie ogólny dostęp do Internetu.
Raczej nie będzie telewizji, a fale radiowe będzie niełatwo złapać. Pozostanie nam życie według tego, jak kiedyś działali nasi pradziadkowie plus używanienowszych zdobyczy nieelektonicznej technologii. Najważniejszym towarem będą liny, noże taktyczne i podobne gadżety. Są w stanie nam one uratować zdrowie w potyczce z niebezpiecznymi zwierzętami a także innymi wędrowcami, którzy już nie są tak cywilizowani jak dawnej. Człowiek pośród zagrożenia zaczyna działać jak drapieżnik. Nie ma problemów z zabijaniem i kradzieżą. Nie oszczędzi niczego, jedzenia, ostrzałki do noży a nawet butelki napoju – Cqb Tactical. Bardzo ważne, aby zdobyć wcześniej dobre przeszkolenie. Nie rozmawiamy tu o dokładnych zaleceniach, o tym, jak przetrwać w zagrożeniu, ale chociażby o tym, jakim sposobem wykorzystywać zdolności walki lub bliskie otoczenie do obrony. Podstawowe są treningi kondycyjne oraz treningi parkur. Poza tym należy nauczyć się dobrej obsługi sprzętów t.j. noże taktyczne albo szeroko pojęta broń krótka. Jeśli ma się pozwolenie, to także powinno się pomyśleć o załatwieniu broni palnej, która w kryzysowej sytuacji może nas uratować. Poza szkoleniami dobrze jest kupić zawczasu zapasy. Stałe uzupełnienie konserw oraz produktów niepsujących się oraz z długim terminem ważności jest priorytetem. Dodatkowo warto kupić ostrzałki do noży oraz środki do konserwacji broni, aby niczego nie brakowało. Najlepiej by tak jak Amerykanie, całość przechowywać w specjalnie wykopanych schronach w ziemi. W Polsce jednak bywa to trudne ze względu na przepisy budowlane, które nie bywają korzystne dla osób budujących podobne rzeczy – pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc.
Jeśli jednak damy radę uzyskać zezwolenie należy współpracować wraz z sąsiadami, aby ograniczyć ceny i jednocześnie zaoferować schronienie również im.

Powyższe katastrofy są mimo wszystko średnio możliwe, ale kiedy już się zdarzą prawie wszyscy obywatele będą niegotowi. Zatroszczmy się o to, abyś my i własne potomstwo mogli być bezpieczni w podobnej sytuacji.