Co można zrobić, jak mamy problem z pęcherzem moczowym? jakiego rodzaju leki używać? Czy są domowe sposoby na te problemy?

Ze względu na pełnioną funkcję, pęcherz moczowy jest bardzo podatny na działanie toksyn a także bakterii. Efekt? Wiele chorób mających związek z nim może nam uprzykrzać życie, jest to zapalenie pęcherza moczowego czy zakażenie dróg moczowych. Choroby, nieduże infekcje – oto problemy, jakie pojawiają się dość często.

kobieta
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Zaparcia – jak sobie z nimi radzić?

W szczególności groźną chorobą jest jednak rak pęcherza moczowego. Jakiego rodzaju dieta może zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby? Po jakiego rodzaju produkty najlepiej sięgać, aby zapewnić pęcherzowi moczowemu realnie jak najlepsze wsparcie? W profilaktyce tego rodzaju choroby niezwykle istotną rolę odgrywają produkty, które znane są z wysokiej zawartości witaminy C. Brokuły oraz szparagi są tu szczególnie polecane. Grejpfruty czy pomidory, jako źródła tak cennej substancji, jaką jest likopen, są kolejnymi składnikami diety wspomagającej nasz pęcherz moczowy. Marchew oraz inne warzywa i owoce, w jakich znajduje się beta karoten, to kolejne bardzo wartościowe składniki naszego menu.

Taka dieta będzie efektywnym wsparciem dla naszej kondycji. Ważnym wsparciem dla naszego pęcherza będzie też żurawina. Efektywnie walczy ona z bakteriami i pomaga zachować drogi moczowe w jak najlepszej formie. Wyczyszczony z bakterii pęcherz jest w mniejszym stopniu narażony na rozwój różnorodnych infekcji, jest mniejsze też ryzyko rozwoju choroby nowotworowej. Powinniśmy jednocześnie unikać tego rodzaju czynników, z powodu których rak pęcherza moczowego może się rozwijać. Są to tak naprawdę papierosy, których palenie odbija się bardzo negatywnie na ogólnym stanie naszej kondycji – w tym także na pęcherzu.

ból brzucha
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Jak walczyć z zapaleniem pęcherza moczowego?
Na te dolegliwości dobre są też leki, typu UraFuraginum czy NeoFuragina. Tego rodzaju leki bez wątpienia kupimy w dobrze wyposażonej aptece, stacjonarnej czy nawet internetowej. W takim miejscu łatwo też możemy nabyć różnorodne inne leki, typu tabletki ziołowe na żylaki. Wiadomo jednak, przed stosowaniem takich leków trzeba zaznajomić się z ulotką i składem, żeby sobie nie zaszkodzić. Taka zasada obowiązuje przy okazji różnych lekarstw, jednak jest najbardziej konieczna, gdy mowa jest o bardziej skomplikowanych schorzeniach. Kłopoty z pęcherzem to mogą być właśnie takie poważne utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu. Dodatkowe informacje zdobędziesz na www