Acai – nowa moda na polskim rynku kulinarnym

Jagody acai to całkowita nowinka w naszym kraju. Moda na ich kupowanie przywędrowała do nas z Zachodu. Czym się cechują acai?. Czy są całkiem podobne do banalnych, polskich jagód leśnych? W którym miejscu możesz zdobyć je w Polsce? Na te zagadki otrzymasz rozwiązania w dalszej części tekstu.

acai
Źródło: flickr.com
Owoce acai pojawiają się na palmach w sercu amazońskiej dżungli. W smaku, według smakoszy, przywodzi na myśl normalną jagodę z nutką czekolady. W Brazylii owoce acai są spożywane od wieków. Na świecie moda na nie wybuchła dopiero teraz, dzięki analizom, które dodały tym słodkim owocom fantastyczne cechy.

Jagoda acai na odchudzanie nadaje się idealnie. Tę specyfikę zawdzięcza głównie wysokiej zawartości nienasyconych tłuszczy, regulujących poziom cholesterolu u człowieka. Bardzo podobnie działa również na odchudzanie zielona kawa. Co interesujące, jagody acai, jak i zielona kawa zawierają niesamowitą ilość przeciwutleniaczy, czyli cząsteczek, które wykazują olbrzymie wspomagające działanie dla człowieka. Odpowiadają między innymi za powstrzymywanie narodzin komórek nowotworowych! Poza tym południowoamerykańskie jagódki aż eksplodują od witamin, pierwiastków i, co jest nieczęste w składzie owoców, także aminokwasów.

Owoce te posiadają działanie ożywiające i odbudowujące. Ulepszają relaks, oczyszczają z systemu niedobre toksyny, regulują metabolizm. Wzmacniają wzrok, muskuły i odporność organizmu. Dalej wymieniać? Regulują ciśnienie krwi, w ten sposób mocno likwidując niebezpieczeństwo zachorowań na serce. Wspomagają kondycję duchową i intelektualną.

Po poznaniu wykazu dobrodziejstw amazońskiego owocu, z pewnością ciśnie się wam na usta pytanie: gdzie kupić jagody acai albo zieloną kawę? W kraju znaleźć je w galeriach handlowych okazuje się ciężko. Dlatego proponuję znaleźć dostawcę owoców przez internet – zobacz tu: greenpowerslim.pl/. Teraz muszę was przestrzec. Pojawiło się wielu oszustów, wpychających pospolite, krajowe jagody jako jagody acai. Zbadajcie, czy dostawca zdobył prawidłowe dokumenty, które gwarantują kraj pochodzenia jego oferty. Oryginalne jagody rosną wyłącznie w Amazonii.

Comments are closed.