Herbata – jakie są jej najistotniejsze właściwości i które rodzaje odznaczają się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Herbata jest absolutnie jednym z najbardziej lubianych napojów spożywanych na świecie. Proponowanych jest dużo gatunków herbat, jednak w Polsce w dalszym ciągu największą popularnością odznacza się herbata czarna.

zobacz rekomendowaną stronę
Autor: Tom Godber
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, że sam smak napoju jest uzależniony nie tylko od rodzaju, ale także od sposobu parzenia herbaty. Podstawowe znaczenie ma także jej jakość. Dzisiaj na rynku działają specjalne sklepy, w których różne rodzaje herbat można zakupić na wagę. Jest to doskonała alternatywa dla prawdziwych smakoszy. Ogromnym zainteresowaniem cechuje się czerwona herbata. Jej smak jest dosyć specyficzny, jednakże wykazuje ona sporo bardzo korzystnych właściwości. Podkreśla się przykładowo jej rolę wspomagającą w procesie odchudzania. Herbata czerwona jest tutaj > Sport-Max oferowana zazwyczaj w kostkach sprasowanych liści.

Herbata ziołowa
Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®

Każda kostka może być zaparzona nawet kilka razy. Istotne jest, żeby czerwonej herbaty nie słodzić, gdyż wtedy będzie mogła ona w pełni zadziałać. Bezwzględnie, jednym z najbardziej popularnych rodzajów herbaty jest herbata zielona, posiadająca właściwości prozdrowotne, przykładowo oczyszczające organizm ze szkodliwych toksyn. Rzecz jasna, w miarę możliwości warto jest kupować herbatę liściastą, a nie tę w torebkach, gdyż wtedy ma się gwarancję, że jest to herbata zadowalającej jakości. Najbardziej powszechna (więcejo tym: przeskocz do serwisu www.decosalon.pl/)jest jednakowoż herbata czarna, występująca w kilku odmianach. Najmniej polecanym jej rodzajem jest tak zwany pył herbaciany. Z tego materiału wytwarzana jest herbata ekspresowa.

Sporo osób pije herbatę białą, która jest produkowana z nierozwiniętych pączków. Ta delikatna w smaku herbata jest dosyć droga. Interesującym rodzajem herbat są herbaty aromatyzowane, które powstają przez zmieszanie herbaty z wybranym aromatem. Bardzo często w takich herbatach można spotkać chociażby płatki kwiatów. Podsumowując, rodzajów herbat sprzedawanych na współczesnym rynku jest bardzo wiele. Do najpopularniejszych gatunków należy herbata czarna, zielona, czerwona oraz biała. Ogromną popularnością charakteryzuje się również herbata ulung, niekiedy określana mianem niebieskiej oraz herbata żółta. Asortyment jest szeroki, dlatego każda osoba jest w stanie odszukać gatunek herbaty, który przypadnie jej do gustu.