Zdrowe posiłki – jak karmić dzieci?

Ekologiczna żywność jest ciągle aktualnym tematem, chociaż trochę dyskusyjnym. Ludzie dopatrują się przesady w zdrowym żywieniu. Jak więc przygotowywać potrawy dla dzieci? Dużą uwagę przywiązujemy do jakości posiłków. Internetowe sklepy z ekologicznymi produktami przestały kojarzyć się nam ze zwariowanymi weganami ekologami.

Ekologiczna żywność jest niezmiennie modnym wątkiem, chociaż odrobinę pewnym sensie dyskusyjnym. Ludzie oceniają krytycznie pęd za zdrową żywnością. W jaki sposób gotować potrawy dla dzieci? Coraz większą wagę przykładamy do tego, co jemy. Sklepiki z ekologicznymi produktami już nie łączą się nam z szalonymi weganami z telewizji.

obiad
Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Zdrowa żywnośćodgrywa coraz większą rolę w każdym daniu dla naszych najmłodszych. Telewizja i gazety przypominają o błędach żywieniowych polskich dzieci, dlatego młodzi rodzice walczą z tymi błędami.

Samodzielne gotowanieMatki wiedzą wszystko o produktach zdrowych dla dzieci. Pierwszy etap jest mało pogmatwany, ale mamy, które nie karmią piersią koniecznie muszą wybrać odpowiednie mleko. Lista posiłków sześciomiesięcznego szkraba musi zostać wzbogacona. Jarzyny i mięso są niezbędne dla zdrowia, ale kupujmy gotowych dań. Posiłki dla niemowląt są robione z tak małej ilości, że każda mama błyskawicznie poradzi sobie miksowaną zupką. Trzeba pamiętać, że do pierwszych posiłków można domieszać kleiki i kaszki dla niemowląt. Dowiedz się więcej tutaj: http://mamy-mamom.pl/jak-zaczac-wprowadzac-dziecku-gluten/|http://mamy-mamom.pl/7-rzeczy-ktore-musisz-miec-przy-rozszerzaniu-diety/”>http://mamy-mamom.pl/7-rzeczy-ktore-musisz-miec-przy-rozszerzaniu-diety/|http://mamy-mamom.pl/dieta-matki-karmiacej-czy-potrzebna-dieta (zerknij jaką dietę pudełkową wybrać)-podczas-karmienia/”>http://mamy-mamom.pl/dieta (czym jest dieta pudełkowa)-matki-karmiacej-czy-potrzebna-dieta-podczas-karmienia/}.

Tylko dobre nawyki żywieniowePrzedszkolaki potrzebują coraz bardziej rozmaitych potraw, ale wiedz, że to najlepszy moment, żeby wykształcić dobre nawyki. Produkty ekologiczne pasują tu w sam raz – ich skład i pochodzenie są znane. Istotne jest to, by nie popadać w skrajności i nie zarazić dzieci własną niechęcią chociażby do warzyw. Zdarza się, że opiekunowie spiesząc się stawiają na banalne obiady, wpadając w pułapkę. Niespodzianie penne z sosem może okazać się jedynym daniem akceptowanym przez dziecko. Gdy biała bułka jest podstawowym składnikiem menu rodziców, jeszcze trudniej namówić najmłodszych na naturalne ciemne pieczywo. Czytaj blog o macierzyństwie.

Ekologiczne warzywaPrzynajmniej 5 porcji jarzyn w ciągu dnia powinno zjeść rozwijający się maluch. Warzywa ekologiczne to wcale nie te najdroższe w całym mieście. Warto rozejrzeć się dookoła i znaleźć osobistego hodowcę zdrowych warzyw. Można zaprzyjaźnić się z najbliższym gospodarzem i dzięki temu ”łowić” tam w ulubione warzywa. Na parze, grillowane i surowe – małe i duże dzieci koniecznie powinny spożywać je w każdej postaci (strona tutaj).

To tylko znane porady, ale można użyć ich jako fundament rodzinnej diety.