Jak można ulepszyć własne życie i nie zamartwiać się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedyna prawdziwa odpowiedź, ale rządzi jedna myśl

Każdy z nas chce się czuć jak najbardziej korzystnie i swobodnie. Marzymy, żeby unikać różnych dolegliwości i stale mieć odpowiedni humor, pragniemy siebie akceptować, jak najmocniej się da. Choć dla niektórych tego typu podejście jest jak najbardziej naturalne to są osoby, którym brak tej pewności, takiego podejścia do rzeczywistości. Są oni dość niezadowoleni, zawsze coś im dolega, a przez małą wiarę we własne możliwości „zawalają” kolejne sprawy. To wszystko nie jest odpowiednią prognozą, skoro mówimy o funkcjonowaniu w różnych sferach, szczególnie w dwóch najistotniejszych sferach – prywatnej i zawodowej. Co na to poradzić?

dietetyk
Autor: Good Food
Źródło: Good Food
Zapewne nie można siebie oszukiwać, to bardziej negatywne niż ciągły pesymizm. Nie myślmy, że jesteśmy kimś zupełnie innym, niż w normalnym życiu, znajmy siebie, zdawajmy sobie sprawę, w czym jesteśmy faktycznie solidni, a w czym po prostu nie potrafimy się odnaleźć. Wiele osób cierpiących na chroniczną depresję nie dostrzega, że główny ich problem kryje się w złym dopasowaniu zainteresowań do realnych mocnych stron charakteru (http://www.4health.pl/dietoterapia.html|http://www.4health.pl/zdrowie-pod-kontrola.html”>http://www.4health.pl/zdrowie-pod-kontrola.html|http://www.4health.pl/zdrowe-odchudzanie.html”>http://www.4health.pl/zdrowe-odchudzanie.html|http://www.4health.pl/dieta-dla-aktywnych.html”>http://www.4health.pl/dieta-dla-aktywnych.html|http://www.4health.pl/detox.html”>http://www.4health.pl/detox.html|http://www.4health.pl/dietetyka-dziecieca.html”>http://www.4health.pl/dietetyka-dziecieca.html}). Opisując to łatwiej, zamiast pokazywać swoje mocne strony, zamiast je doskonalić i w miarę poprawiać, to wybieramy coś zupełnie odmiennego, w czym nigdy nie będziemy mocni.

Niekiedy osoba, która jest bardzo dobra w humanistycznych przedmiotach na siłę chce być świetna w innej dziedzinie, tak odległej na przykład, jak nauki ścisłe. Traci na to wiele energii, a rezultaty osiąga nie do końca wymierne. Jak gdyby te siły przeznaczyła na rozwój swoich silnych stron, to wyniki byłyby lepsze i bardziej rokujące. Niestety, cała moc kierowana jest tam, gdzie nie powinna się nigdy znaleźć, przez co nic z tego się nie bierze, jedynie niespełnienie, zniechęcenie i depresja. Często wiele osób ma niezbyt wysoką samoocenę z powodu swego wyglądu. Narzekają na to zwłaszcza kobiety, które chcą być szczuplejsze, lecz zamiast coś z tym zrobić, z pomysłem i racjonalnie, otaczają się nieodpowiednimi ludźmi, które wyrażają złe opinie. Już w takiej formie można odnaleźć sporo inspiracji i niezwykle pożytecznej wiedzy, jaka wpłynie na lepsze życie narzekającej na nadwagę, osoby. Zamiast więc oglądać fotografie idealnych ludzi lepiej zgłosić się do osoby, która nas będzie rozumieć i naprawdę udzieli pomocy.