Metoda in vitro staje się coraz powszechniejsza

Polki rodzą dosyć niewiele dzieci – a to niekorzystne dla chociażby naszej ekonomii. W końcu ktoś musi pracować na emerytury. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest na pewno coraz bardziej powszechna wśród zamieszkujących Polskę bezpłodność. Naturalnie kłopoty z płodnością nie są nigdy wyłącznie typowo polską specyfiką, lecz może się skupmy na akurat polskim podwórku.

bank genów
Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Co zatem poradzić polskim parom, które kawał czasu myślą o powiększeniu własnej familii, jednak nie mogą tego zrobić? No cóż, niemal zawsze można natrafić na sensowne wyjście. W końcu bezpłodność bez cienia wątpliwości można efektywnie pokonać. Lekko raczej nie będzie, lecz zasadniczo rzeczywistość jest taka, że warto walczyć o dziecko. Dziecko powoduje, iż nareszcie będziemy fajnie się czuli – niejako naszym celem musi być zwiększanie ludności świata, chociaż przymusu bezpośredniego nie ma. No dobra: czyli co zaradzić takiej parze, która niby ciągle próbuje, ale ciągle bez pożądanego efektu? Najbardziej znaczące jest odpowiednie rozumowanie, czyli należy szczerze wierzyć w odniesienie sukcesu. A poza tym, dobra dieta oraz dużo aktywności sportowej również odgrywają wielką rolę.

Ciąża
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jednakowoż należy także spróbować sięgnąć po nieco bardziej nowatorskie metody – w szczególności skuteczne jest zapładnianie metodą in vitro (czytaj pełen artykuł). Wielce kontrowersyjny sposób, ale jeśli ktoś naprawdę chce zwiększyć rodzinę w sumie nie może zwracać większej uwagi na komentarze środowisk chrześcijańskich, które nie we wszystkich przypadkach są wyrocznią. W końcu dzieci są najważniejsze, reszta to sprawa drugorzędna.

Na nasze nieszczęście Polska nie jest wciąż krajem, gdzie zabiegi in vitro są darmowe. Może to się niedługo odmieni – przecież nowy obywatel to znaczący zysk dla całej Polski. Zdecydowanie warto w takim razie zasponsorować zabieg, lecz później czerpać korzyści. Być może to nieco niefajnie zabrzmiało, ale takie są właśnie fakty. Zatem dużo powodzenia w próbach powiększania swojej rodziny. Wszystko będzie fajnie (przeczytaj również o badaniach prenatalnych).