Nim się spostrzerzemy i tegoroczne lato pożegna nas na dobre, a jego miejsce zajmie niekochaną jesień

Niepogoda i chlapaniny wspomagane mocnym wiatrem na nikogo nie mają korzystnego wpływu, a przeziębienia i grypa będą zaczynać atakować wszystkich.
Nie szczędzą niestety żadnego. Leciwy, w średnim wieku lub maleńkie dziecko jest w identycznym stopniu narażone na chorobę.

swiatleku.pl
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
masaż wodny
Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Zaraz będziemy mieć zawyżoną temperaturę, odczuwać silny ból gardła i jeśli nie rozpoczniemy walki, dolegliwość mamy zapewnioną. Dorośli oczywiście w zdecydowanej większości umieją osobiście osłabić te symptomy sobie znanymi od dawna sposobami. Na ból gardła http://www.swiatleku.pl/category/bol-gardla (http://www.swiatleku.pl/category/bol-gardla) znamy przecież tyle dobrych i wypróbowanych suplementów, że czasami nawet wizyta u doktora nie bywa nam konieczna. Powinno się ująć, że jeżeli chodzi o taką dolegliwość jak dokładnie ból gardła, bardzo często cofamy się do starszych, pewnych receptur na bazie ziół. Choć cywilizacja zaszła już tak daleko, nadal te stare, wypróbowane sposoby ogromnie często okazują się najwłaściwsze i najlepiej pomagają. To samo zresztą dotyczy zbijania temperatury ciała. Wielu z nas nie potrzebuje nawet termometru by wiedzieć, czy ma gorączkę i jeżeli leczenie lekami zawodzi, aplikujemy znane chyba od zawsze zimne kąpiele. To chyba najstarszy i bardzo skuteczny sprawdzony sposób nawet na najbardziej oporną na środki przeciwgorączkowe gorączkę. Sytuacja przedstawia się gorzej w wypadku małych dzieci. W stosunku do nich zdecydowanie stosujemy się do wskazań lekarza i chętnie sięgamy po nowoczesne gadżety takie jak termometr bezdotykowy. Jest to niesłychanie korzystnym rozwiązaniem na określenie gorączki u malucha i wskazane jest skusić się o jego kupno już w tym czasie. Jak sama nazwa mówi, taki termometr do mierzenia temperatury nie potrzebuje kontaktu ze skórą. Działa on bowiem na podczerwień i nie potrzebuje, by wprowadzać jego sondę do którejś części ciała. Taki termometr bezdotykowy to doskonałe wyjście dla niemowląt, których nie musimy budzić podczas pomiaru. Jak to jest istotne wie o tym każda matka. Rozgorączkowane dziecko jest płaczliwe i rozkapryszone, a kontrola temperatury powszechnym termometrem tylko utrudnia całą sytuację. Dzięki tym akurat cechom jest to aktualnie najchętniej nabywany termometr i jego dobre strony docenia wielu.

Choć bardzo często wracamy do tych sprawdzonych metod, nie trzeba zamykać się na nowości, w głównej mierze jeśli mamy maleńkie dzieci. Jeżeli tak właśnie jest zaopatrzmy się odpowiednio na tę niekochaną porę roku. Oszczędzimy zdenerwowania nie tylko sobie, ale i naszym maluszkom. Należałoby, bo cena jest faktycznie niewielka.