Zgubienie zbędnych kilogramów – wydaje się takie bezproblemowe

kiedy temperatura rośnie to znak, iż czas zrzucić kilka niepotrzebnych partii ubrań. Do komody pakujemy kurtki, swetry, chowamy buty na zimę, a czapkę zimową wymieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednakże „przybyło” nas trochę, tak, zasiedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i zajadanie się, brak ruchu – to niuanse, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy. następnie zbliża się wiosenno-letni okres, a wielu z nas krępuje się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

dieta
Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com

podstawowe, co jeszcze możesz wykonać przed całym spektrum aktywności, to pójście do specjalisty od produktów żywnościowych i odpowiedniego odżywania. Jest nim dietetyk, specjalista od pewnego planu żywnościowego, skrojonego dla wymagań danego, konkretnego człowieka. przybywający do niego ludzie to najczęściej osoby marzące żeby schudnąć. Dietetyk ustala każdemu stosowną do zdolności dietę, która wprowadzona w życie, sprowadza wymierne efekty.

Od tej przydatnej wizyty w gabinecie dietetyka przechodzimy od razu na akwen, gdzie prędko spalamy kalorię. Szybciutko jednakże wychodzimy z basenu i pędzimy przed siebie, niczym Forrest Gump (a tak naprawdę, to z bieganiem nie należy przesadzać, bo można się nagle zniechęcić). najkorzystniej pobrykać w jakimś naturalnym miejscu, pośród drzew i traw, dzięki temu nie będziemy niepotrzebnie wdychać spaliny. zauważasz, że żyjesz w dużym ośrodku miejskim typu Warszawa, Kraków czy Wrocław? Nic straconego, w każdym z nich znajdują się tereny zielone. No już, nie szukaj pretekstów …

warzywa
Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com

Po pewnym czasie, gdy bieganie już nam się sprzykrzy organizujemy zespół kolegów lub nieznanych, żeby wspólnie konkurować, czyli pograć w jakieś gry zespołowe. Nie dość, że wymagają niezłego wysiłku to jednakowoż gwarantują podekscytowanie.

Przy tym wszystkim należy pamiętać o dwóch niezbędnych rzeczach. Po pierwsze, w trakcie aktywności pijmy dużo wody. To ważne, żeby się nie odwodnić. Brak wody to prosta droga do problemów z oddychaniem i ciśnieniem tętniczym. kolejna rzecz – nie przesadzaj z głodówką. Jeśli nie poszedłeś do dietetyka i chcesz samemu zatroszczyć się o swoją dietę to okej, ale zapamiętaj jedną radę: kiedy nie jesz posiłków twój organizm czuje, że coś jest nie tak, powoduje to spowolnienie metabolizmu.

Nie korzystaj też z fantastycznych pigułek i innych suplementów diety, bo są to często pigułki, które zawierają nieznane, niezdrowe mikstury. Lepiej nie ryzykować. Podobnie, nie wierz w jakieś wspaniałe metody odchudzania, natychmiastowe efekty. Uwierz, że takie coś nie istnieje. potrzebny jest czas i cierpliwość, a rezultaty na pewno się pojawią