Menu na cały dzień

Nie ma bardziej czystej miłości, niż miłość do jadła, jak pisał znakomity pisarz George Bernard Shaw. Warto jest zatroszczyć się o zdrowy i dobry posiłek na co dzień. Dzięki temu uzyskać można lepsze samopoczucie i niepokoić się mniej o zdrowie. Osoby, które odżywiają się odpowiednio są bardziej szczęśliwe i rozumują bardziej pozytywnie, jak przekonują psychologowie. Współcześnie łatwo jest tak o składniki, jak i fantastyczne przepisy. Strony internetowe w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje łatwych i dobrych posiłków. Pieczeń po huzarsku, sałatka jajeczna, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną tylko przez kucharzy oraz ambitniejsze panie domu.

obiad
Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry dzień za każdym razem trzeba rozpocząć od śniadania. Na ten poranny posiłek wspaniałym rozwiązaniem są jajka. Da się je przygotować na różne sposoby. Ugotować w różnym stopniu twardości, lub usmażyć z rozmaitymi dodatkami. Dla wielu osób jest niespodzianką jak wiele okazuje się być sposobów na jajecznicę. Można zrobić ją tradycyjnie, wnętrz (link) jako pulchną wyśmienitą papkę doprawioną szczypiorkiem – więcej przepisów.

Znakomita jest także czerwona jajecznica z pomidorami. Gdy w trakcie dnia przyjdzie większy głód pora na obiad. Niejednokrotnie murowane dania są najlepsze. Nie ma to jak swojski kotlet schabowy, lub mielony. Wtedy, kiedy posiada się większą ilość czasu i ochoty na pichcenie można upiec kurczę bądź usmażyć smaczny stek. Do tego trzeba dopasować właściwą surówkę. Na talerzu powinien znaleźć się także wypełniacz pod postacią ziemniaków, albo ryżu. Świetna będzie także kasza jaglana. Przy poniektórych posiłkach dobrze w miejsce wymienionych posłużyć się pieczywem. Nie istnieje bowiem nic doskonalszego, niż wonny winny gulasz zagryziony bagietką.

ciasto
Autor: Global X
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zapada już zmrok dobrze jest przyrządzić kolację. Znakomite wówczas będą włoskie pasty. Lżejsze, jak aglio e olio popite lampką dobrego wina stanowią wspaniałe zwieńczenie dnia. Dobrym rozwiązaniem są też tak popularne kanapki. Warto nieco nad nimi popracować, aby stworzyć taki smak, który będzie pasował do indywidualnych smaków. Świat kanapek okazuje się być zaskakująco wielki i aż dziw bierze jak wiele jest w stanie zmienić domieszka koziego sera, czy roszponki. Nie powinno się też zapominać o deserach. Niekiedy na osłodzenie dnia świetnie jest spałaszować porcję ulubionych lodów. Do herbaty idealne są biszkopty, wnętrz (kliknij hiperłącze) kawałek kruchego ciasta. Tarta z malinami (zobacz tu), czy pączek z różą również mogą być słodką ozdobą menu. Opcji wydaje się być sporo, więc każdy ma spore pole do popisu, jeśli chodzi o codzienne jedzenie. Trzeba tylko chęć i odrobina pomysłowości, a jedzenie zamiast nudnym obowiązkiem będzie prawdziwą przygodą.