Pomysł na zdrową przekąskę – siemię lniane i pasta jajeczna

Pragnąć zaskoczyć bliskich, przyjaciół lub rodzinę, poleca się podczas gotowania stawiać na nowoczesność i wcielać w życie ciekawe koncepcje. Prozdrowotne dodatki, takie jak przyprawy czy nasiona, poleca się używać systematycznie, także ze względu na możliwość urozmaicenia posiłków. Dodatek taki jak pasta jajeczna przyrządza się na różne sposoby, a składniki przydatne do wykonania pasty z pewnością znajdziesz w swojej lodówce. Wystarczy tylko nutka kreatywności oraz dobrych chęci, a można wówczas przygotować smaczne kanapki dla całej rodziny.

warzywa
Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowy dodatek do zup oraz sałatek – siemię lniane

Nasiona lnu zwyczajnego, to jest znane oraz stosowane na szeroką skalę siemię lniane, stosowane są jako leczniczy środek na bazie ziół. To właśnie siemię (siemię lniane 500g) jest najczęściej dodawane do zup oraz sałatek, dzięki czemu trawienie jest przyspieszone i przebiega sprawniej – kontynuuj czytanie. Rekomendowane jest także picie wywaru z siemienia lnianego, które oddziałuje na skórę, włosy oraz paznokcie jak najbardziej pozytywnie. Efekty zauważalne są już w niedługim czasie!

Ciekawe dnia a pasta jajeczna

szczypiorek
Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Wytworzenie dodatku do chleba, jakim jest pasta jajeczna, jest wyjątkowo proste. Potrzebne są średnio cztery jajka, zależnie jednak od zamierzonej ilości produktu. Oprócz tego poleca się zaopatrzyć się w musztardę oraz majonez, bo urozmaicą w dużym stopniu smak pasty. Duże znaczenie ma również dodanie drobno pociętego szczypiorku, który nada naszemu dodatkowi niepowtarzalny, lekko ostry smak. Zgodnie z gustem pastę należy doprawić solą i pieprzem, by uzyskać doskonałe swoim zdaniem proporcje smakowe.

Wybieramy wyjątkowy dodatek do potraw

Czym w rzeczywistości jest siemię i czy określić można jakieś przeciwwskazania do jego stosowania? Nasiona te są silnie oleiste, z tego też powodu siemię lniane nie może być spożywane przez osoby odchudzające się. Są to płaskie nasiona, które nie mają więcej niż 3 mm, a są w kolorze szarobrązowym. Mimo niedużych rozmiarów mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, z tego też powodu warto wzbogacać swoje posiłki choć odrobiną tych magicznych nasion!

Więcej innych produktów: znajdziesz w sklepie: zdrowystragan .