Tylko towary spożywcze pochodzące z nieskażonych obszarów Polski zagwarantują nam zdrowie i dobrą sprawność

Sposób na zdrowy styl życia wydaje się być tak bezspornym, że praktycznie jakikolwiek Polak nie powinien mieć trudności z udzieleniem odpowiedzi na pytanie: jak żyć, żeby zagwarantować sobie zdrowie na długie dekady?

Zdrowa żywność
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Elementarną zasadą wydaje się pozostawać porządna dawka ruchu i ograniczenie, a nawet wyeliminowanie niektórych potraw bądź używek z powszedniej diety. Niektórzy zalecą również zmianę pracy na taką mniej nerwową, a nawet weekendowe wycieczki poza miasto. Żeby poczuć się nieco lepiej, czasami wystarczy nabyć rower i jeździć nim do biura w te bardziej pogodne tygodnie.

Przy takim wyliczeniu nie zapominajmy o właściwym odżywianiu. Coraz chętniej używanym pojęciem staje się teraz termin żywność ekologiczna. A słowo ekologiczny oznacza tyle samo, co zdrowy, a również pyszny towar, czyli taki, którym powinniśmy się raczyć każdego dnia. Zachowanie dobrej sprawności jest uzależnione nie tylko od solidnej dawki ruchu, ale również od gatunku składników wykorzystywanych w procesie gotowania posiłków. Zdrowa żywność zazwyczaj jest wytwarzana w regionach najmniej skażonych przez przemysł wydobywczy. Przykładowo, wschodnia część kraju słynie z dostarczania najlepszej jakości półfabrykatów do wytwarzania żywności z górnych półek. Mleko z województwa warmińsko-mazurskiego stanowi bazę dla wybornych serów żółtych oraz białych twarogów.

Zdrowa żywność
Autor: t-mizo
Źródło: http://www.flickr.com

Zdrowa żywność jest wytwarzana w indywidualnych gospodarstwach rolnych – doczytaj http://www.eko-gielda.pl/. Sporym wzięciem cieszą się ekologiczne jajka – wygląd tych tradycyjnych w znaczny sposób odbiega od prezencji, jaką mają sztuki zakupione w sklepie wielkopowierzchniowym. A nie zapominajmy że nabiał pozostaje obligatoryjnym składnikiem powszedniej diety, a szczególnie powinny go jeść kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na osteoporozę.

Żywność ekologiczna, czyli np. świeże jarzyny uprawiane na naturalnym nawozie, jest w stanie nawet polepszyć nasz stan zdrowia. Ograniczenie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego na rzecz owoców (śliwek lub mandarynek) skutecznie zmniejszy poziom cholesterolu. A rezygnacja z objadania się słodyczami pomoże nam ustrzec się przed cukrzycą. Aby być w stanie przygotowywać śniadania w ekologicznym stylu, trzeba, oprócz stosowania się do wymienionych powyżej zasad, postarać się o ekologiczne produkty. I te niekoniecznie odnajdziemy w sklepikach ze zdrową żywnością. W końcu koperek lub zioła każdy może wyhodować w domowej doniczce postawionej na kuchennym parapecie.

Więcej informacji: http://www.eko-gielda.pl/blog/index.php/50-zupa-dyniowa-obowiazkowy-hit-sezonu