Witaminy i minerały jako istotne składniki prawidłowego działania wszystkich procesów w organizmie

Suplementy diety są to skoncentrowane źródła witamin, minerałów, lub różnych substancji, wytworzone i wprowadzone do obrotu w formie kapsułek, tabletek, proszku, bądź płynu.
Witaminy i minerały to kluczowe składniki prawidłowego funkcjonowania niemal wszelkich procesów w organizmie, w tym systemu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego.

Zdobywa się je z żywności i pomagają odżywić organizm i zatrzymać zdrowie. Zawsze najlepiej wykorzystywać wzbogaconą dietę, by uzyskać sporo różnych elementów odżywczych, lecz kiedy styl życia nie pozwala na to, w wielu sytuacjach suplementacja witamin i minerałów może pomóc. Szczególnie w czasie intensywnych treningów, organizm jest wyczerpany i wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na mikro i makroelementy.
apteka
Autor: Memorial Serra da Mesa
Źródło: http://www.flickr.com

W naszej diecie jest za wiele tłuszczów zwierzęcych, soli i węglowodanów. Na dodatek pożywienie na skutek przeróżnych procesów technologicznych, przewozu i składowania coraz częściej jest pozbawiona wielu cennych komponentów. Żyjemy również w skażonym środowisku i wszystko prowadzi do tego, że częstokroć brakuje nam pewnych składników odżywczych. Wówczas suplementy diety powinny się stać naszymi sprzymierzeńcami. więcej znajdziesz na aptekazawiszy.pl/ (więcej znajdziesz na aptekazawiszy.pl/)

Suplementy diety stworzono je po to, ażeby pomogły nam dopełnić w organizmie niedobory witamin, makro- i mikroelementów, dodać sił życiowych, oświecić umysł i ochronić przed stresem. Aktywna suplementacja jest uwarunkowana nie tylko przez odpowiednie dopasowanie najwyższej formy suplementów, ale także ich właściwego racjonowania. Poza wielkością dawek, istotne znaczenie dla rezultatów które pojawiają się po zażywaniu odżywek ma także czas ich aplikowania. Skład składników i dawek, które winny być stosowane do produkcji suplementów diety, a również postać i forma, w której można je wytwarzać, są precyzyjnie wskazane w prawie unijnym.

Suplementy diety mieszczą witaminy, makro- i mikroelementy, minerały, tłuszcze, enzymy, ekstrakty roślin, substancje, które mają modyfikować naszą dietę we wszystko, czego wymaga nasz system, by funkcjonował bez zaburzeń. Nie mogą one być charakteryzowane jako mikstury, które posiadają właściwości lecznicze.