By praca w kuchni przebiegała sprawniej

Nieraz spotkaliśmy się z opinią, iż kuchnia jest sercem domu. Fakt, na tej przestrzeni na ogół koncentruje się dobra energia, ciepło, zapach potraw i miła atmosfera.

Wymarzona kuchnia – sprawdź informacje na stronie – powinna wywoływać zachwyt , lecz najważniejsze by była funkcjonalna.

Kuchnia otwarta na salon
Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą jest dobre światło, z tej przyczyny tak ważny jest dobry projekt instalacji. Przeważnie jeden żyrandol wiszący w centralnym miejscu sufitu nie spełni wystarczająco swego zadania, jednak dyskretne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni pomogą przy pracy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem lub wyspą w kuchni. To odrębne strefy, które wymagają innego oświetlenia.

Powinniśmy zadbać, aby lampy kuchenne były zawieszone w miarę nisko – wtedy nie doznamy efektu oślepienia.

Wiszące, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie odnajdą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych kuchniach. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w dobrze oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję pewnych i błyskawicznych zakupów.

Kuchnia (tutaj) to także meble, które w głównej mierze określają jej styl. Na które się zdecydować?

www.apdmarket.pl
Źródło: Apdmarket.pl

Kuchnia utrzymana w sielskim stylu to klimat ciepły i zaciszny. Dominują w niej dębowe szafki, jako materiał naturalny a także przedmioty, które posiadają swoją historię. W takim wnętrzu nawet czas wolniej płynie i na pewno znajdziemy chwilę na degustację przysmaków domowej kuchni. Jeśli jednak wolimy bardziej idące z duchem czasu pomysły, czujemy się osaczeni ilością bibelotów, wybierzmy meble w jak najprostszej formie. Kuchnia w owym stylu sprawia wrażenie większej więc jest to odpowiednie rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń.

A może odważymy się na cały czas na topie eklektyzm|połączymy oba te nurty? Dlaczego by nie zrobić ze starego kredensu – połączonego z prostotą szafek kuchennych – oryginalną ozdobę naszej kuchni. Dodatkowo oświetlony sprawi, iż pomieszczenie będzie niepowtarzalne i jedyne w w rodzaju.