Co powiesz na szkło w aranżacji Twojego wnętrza? Sprawdź, jakie możliwości gwarantuje ten bardzo solidny i elegancki materiał

Stereotypy są bardzo trwałe, ich pozycja jest bardzo trwale zakodowana w naszym umyśle. Trzymamy je w pamięci i później bezrefleksyjnie je wywołujemy. Tak jest z pewnością w kwestii szkła w aranżacji wnętrz. Na samo to słowo, każdy może stwierdzić, że to przecież zbyt kruchy materiał, że z pewnością się nie sprawdzi. A dzieje się tak dlatego, że ze szkłem mieliśmy dużo do czynienia. Po prostu, każdemu coś kiedyś szklanego się zniszczyło, w ten właśnie sposób myślimy o tym, jak o czymś nietrwałym, co na pewno nie spełni swojej roli przy urządzaniu wnętrz. Jak pokazują jednak przykłady, to nic innego, jak mit, który nie ma pokrycia w realnym świecie.

kuchnia
Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Tego typu przekonania warto obalić, a najkorzystniejszym do tego sposobem będzie stosowanie szkła tam, gdzie byśmy o tym wcześniej nie pomyśleli.Będą to na przykład ściany, balustrady, schody lub blaty kuchenne. Szkło coraz częściej zwycięża z tradycyjnymi materiałami wykończeniowymi w modnych kuchniach, łazienkach, ale też pozostałych pomieszczeniach. Coraz więcej osób wybiera balustradę-ścianę ze szkła. Tego typu zastosowanie posiada mnóstwo zalet, a najistotniejszą z nich jest otrzymanie dużych, gładkich tafli o jednolitej fakturze oraz niezwykłych walorach wizualnych.

Uzyskane dzięki temu rezultaty wizualne usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Szklane pustaki oraz luksfery mogą być bardzo funkcjonalnymi ścianami działowymi. Są w stanie subtelnie przepuszczać światło, a równocześnie ukrywają co się za nimi dzieje. Jeśli więc marzysz o oryginalnym dzieleniu przestrzeni, to postawienie takiej ścianki będzie świetnym rozwiązaniem. Otwartą na salon kuchnię możemy wydzielić z pomieszczenia wykonanymi ze szkła,

kuchnia
Autor: KAM
Źródło: KAM

przesuwnymi taflami. W tego typu sytuacji żaden kuchenny rozgardiasz nie jest przerażający, ponieważ z łatwością możemy go zakryć.

W pozostałych sytuacjach inaczej, możemy to otworzyć, aby powiększyć wnętrze i równocześnie umożliwić używanie go bez żadnych przeszkód. Co więcej, obecne trendy w projektowaniu wnętrz to także odważne i doskonale dobrane tworzywa wykończeniowe. Jeżeli chodzi o użycie szkła to idealnym wykończeniem ściany może być szybka z dekoracyjną grafiką. A jeśli poszukujesz kogoś kto pomoże Ci wdrożyć szkło do Twojego mieszkania możesz wynająć firmę. Najlepiej znaleźć ją drogą internetową, wprowadzając w wyszukiwarce na przykład szkło do kuchni Wrocław – kliknij tutaj.