Jak funkcjonalnie, wygodnie i co najważniejsze za niewielkie pieniądze umeblować wnętrze kuchni.

Jednym z najważniejszych domowych pomieszczeń w każdym chyba domu jest kuchnia – to w niej przyrządza się wszystkie posiłki, w wielu rodzinach jest również miejscem codziennych spotkań przy stole. Jeśli wyposaży się ją w dobrze zaprojektowany komplet mebli i solidne urządzenia, to będzie służyć przez wiele długich lat.

kuchnia
Autor: Ohio Redevelopment Projects – ODSA
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jednak jest, żeby została ona funkcjonalnie i porządnie zrobiona, bo od tego będzie później zależała wygoda codziennego użytkowania. W dużych kuchniach, gdzie miejsca jest pod dostatkiem, nie będzie kłopotów z rozplanowaniem wszystkich niezbędnych szafek i sprzętów, choć rzecz jasna również trzeba mieć na uwadze kilka ważnych zasad projektowych- praktyczne meble do kuchni’.

Kuchnie mniejsze, takie jakie często spotyka się w blokach wielorodzinnych, są znacznie większym wyzwaniem dla projektującego. Rozplanowanie wszystkiego w taki sposób, żeby pomieścić wszystkie meble, zamontować zlewozmywak, lodówkę i kuchenkę może być niekiedy sporym wyzwaniem, lecz jest dużo pomysłów na to, jak sprawnie rozwiązać ten problem.

Jednym z najlepszych będzie kuchnia na wymiar, wykonana przez jakiegoś zdolnego stolarza. Duże meblowe firmy, których salony rozrzucone są w większości miast, oferują standardowe wymiary szafek. Co prawda ich jest bardzo dużo, ale ze zrobieniem czegoś mniej typowego są już niekiedy kłopoty- ceneo.

W przypadku stolarza sprawa wygląda zupełnie inaczej- on w zasadzie każdy projekt przygotowuje indywidualnie, dostosowując układ szafek i ich wymiary do konkretnego pomieszczenia. Przez to da się najbardziej optymalnie jak się da wykorzystać dostępną powierzchnię, o ile oczywiście trafi się na osobę, która będzie miała dużo pomsyłów i będzie znać wszystkie sztuczki stosowane przy takich pracach.

kuchnia
Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednej osobie może się wydawać, że meble kuchenne na zamówienie będą dużo droższe od kupionych w jakimś salonie meblowym. Ceny rzecz jasna są różne, ale przeważnie nie odbiegają dużo od tego, co ma konkurencja. A jednak wtedy można mieć kuchnię dokładnie taką, o jakiej się marzyło.