W jaki sposób niedrogo umeblować kuchnie w stylu prowansalskim – poradnik.

Kuchnia jest centrum mieszkania. Tak naprawdę w niej nie tylko się gotuje, ale również spędza dużo czasu wspólnie jako rodzina, jedząc wspólne obiady i rozmawiając o wrażeniach z całego dnia. Jest to też jeden z elementów, który zaczynamy urządzać na samym początku, ponieważ bez aneksu kuchennego trudno byłoby żyć.

aranżacja prowansalska
Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Wśród opcji na aranżację kuchni i jej umeblowanie możemy przebierać – jedną z oryginalniejszych opcji jest aranżacja jej w stylu prowansalskim. kuchnia – do sprawdzenia na tej stronie – prowansalska to pomysł dla osób lubiących bardziej starodawny aranż tego pomieszczenia (strona lovingit.pl). W tym przypadku wśród barw mebli kuchennych przewagę stanowią białe, a także odmienne odcienie bieli – perłowa i kremowa biel. W sumie nie stosuje się tutaj żadnych mocniejszych barw w celu stworzenia kontrastu – optymalna jest kolorystyka pastelowa. Cała kompozycja jest bardzo stonowana.

Półki są proste, bez udziwnień. Za to w celu zaznaczenia niewielkiej ilości elegancji, często używa się ozdobne, starodawne, wielkie żyrandole. Kuchnia dość często jest złączona z salonem, co nadaje całemu wnętrzu ciepłego charakteru. By pomieszczeniu dodać klimatu warto udekorować ją żywymi, bądź suszonymi kwiatami np. lawendą lub wrzosem, gdyż doskonale pasują do tego stylu. Kuchnia prowansalska powinna być dobrze nasłoneczniona, dlatego też stosuje się w niej spore okna i woalowe firanki. Więcej informacji odnajdziesz tutaj: strona www

styl prowansalski
Autor: Meble Klose
Źródło: Meble Klose
Modnym elementem dekoracji pomieszczeń w stylu prowansalskim są również odkryte belki na suficie. Nadają jej swojskiego klimatu – przecież mamy czuć się jak we francuskiej wsi. W tym stylu ważnym elementem nadającym charakteru są również wystawione talerze. Mogą być to na przykład ozdobne talerze powieszone na ścianie. Bardzo często wokół kuchni rozwieszone są też zioła standardowe dla kuchni z tego obszaru.