Jakie ciekawe pomysły z wykorzystaniem pięknych dzieł znasz?

Czego tak naprawdę dziś szukamy, gdy chcemy w jakiś sposób sprawić, by nasze cztery kąty dobrze wyglądały? Zastanawiamy się, czy nie przydałby się generalny remont. Jednak, jeśli dwa lata wcześniej już wszystko wyremontowaliśmy, to najprawdopodobniej brak ciekawych dodatków doprowadził do tego, że mieszkanie jest po prostu nudne. Dlatego warto wziąć pod uwagę nowoczesne obrazy na ścianę. To idealna opcja, kiedy chcemy sprawić, by mieszkanie odmieniło swój charakter.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód
Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Jeżeli nie posiadamy żadnych obrazów, bo najczęściej zdawało nam się, że raczej w naszym mieszkaniu to zły pomysł, to na sto procent nowoczesne obrazy przekonają nas do siebie. Tego typu obrazu to nie krajobraz wsi zimą, w ciężkiej ramie, to cudowne bywa, że surrealistyczne wzory pokazane w bardzo różnej formie i oprawione w bardzo ciekawy sposób. Jest sporo sklepów np. w Internecie, które zajmują się tego typu produktami. Warto znaleźć trochę czasu, by przejrzeć ich ofertę. Na przykład taką: demur.pl/obrazy (demur.pl/obrazy).

Przyjemna odmiana dla oka

Dawniej w naszych domostwach obrazy wiszące w przedpokoju były najczęściej przerażające. Jacyś pradziadkowie, których nikt nie znał, w sumie to nawet pewności brak czy to nasi przodkowie. W pokoju dziennym obraz niewiadomego autora z jakimś fragmentem krajobrazu. A co najgorsze w niektórych domach jakieś poroża lub wypchane wiewiórki. Po prostu żyć i nie umierać. Na szczęście w dzisiejszych domach na wsiach jest zupełnie inaczej. Wszystko jest urządzone niczym z katalogu z najmodniejszymi pomysłami na aranżację wnętrza. Możemy jedynie pozazdrościć czystego powietrza i cudnych okoliczności przyrody. Szczególnie, że w tego typu domach nikt nie boi się interesujących pomysłów i stawia się na przykład na nowoczesne obrazy (strona internetowa) na ścianę.

fototapeta - kwiaty
Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą takie obrazy są wieszane nie jedynie w domach na wsi, ale również w nowoczesnych loftach w największych miastach naszego kraju. Obrazy te przez swą uniwersalną wymowę potrafią sprawić, że wnętrze nabiera charakteru. Wnętrze ozdobione takim obrazem natychmiast wydaje się bardziej współczesne i bardziej zadbane. Powinniśmy, pamiętać kupując nowoczesny obraz by, postawić na jakiś intrygujący wzór, by nie wyszło na to, że sąsiedzi mają identyczny obraz ścienny. Przecież te wspaniałe obrazy powinny wyróżniać konkretne wnętrza, a nie sprawiać, by wyglądały niczym wyjęte spod linijki.