Jaki zlewozmywak wybrać do swojej kuchni?

We współczesnej kuchni praca przy zlewie może być przyjemnym działaniem. Wszystko zależy od tego, jaki wariant zlewozmywaka wyselekcjonujemy jak też w jaki sposób wykreujemy jego otoczenie. Wnętrze kuchenne bez niego nie istnieje, nie zwyciężyły go zmywarki. Jednak mimo to nie stoi w miejscu i odważnie podąża za modą, nieobce są mu także nowości technologiczne oraz udoskonalenia. Wymaga należytej oprawy, wtenczas praca przy nim staje się przyjemnością.

kuchnia
Autor: Candy Polska
Źródło: Candy Polska
W którym miejscu dobrze jest zainstalować zlewozmywak? W obecnych czasach zlewozmywak to urządzenie uniwersalne – służy nie tylko do opłukiwania naczyń oraz mycia żywności. Przejął również rolę blatu przygotowawczego, durszlaka, deski do krajania, a wręcz narzędzia ułatwiającego prędkie pozbywanie się odpadków. Te możliwości funkcjonalne zlewozmywaka zależą od jego rozmiarów, sposobu przytwierdzenia oraz tworzywa, z którego go stworzono.
Rozmiary zlewozmywaków dostosowane są do rozmiarów szafek kuchennych. Najistotniejszym z nich jest szerokość. Zależy ona od liczby komór. Zlewozmywak może posiadać więcej niż jedną komorę podstawową, a prócz tego komory pomocnicze często wyekwipowane w odsączarkę służącą do odcedzania. Upraszcza ona zmywanie sztućców lub owoców. Istotnymi częściami oprzyrządowania zlewozmywaka są: ociekacz a także zawór z siteczkiem.

www.lazienkaplus.pl/pl/pyramis--umywalki-i-zlewy,137,p,7.html
Najbardziej popularne są zlewozmywaki chromoniklowe z tej przyczyny iż są odporne na uderzenia, znaczne temperatury jak też oddziaływanie substancji czyszczących. Należy je jednakże często polerować, by na nawierzchni nie pozostały zacieki. Ich powierzchnia może być równa, satynowana czy o fakturze lnianej tkaniny. Zlewozmywaki pokryte emalią łatwo bez trudu utrzymamy w czystości, i nie widać na nich zacieków. Jednakże z biegiem czasu na ich powierzchni powstają ryski, warstwa emaliowa matowieje. Jest także mało trwała na uderzenia.
Najbardziej popularne są zlewozmywaki Pyramis prostokątne i kwadratowe. Zwolenników mają również formy owale, trapezy oraz modele w kształcie L. Pośród zazwyczaj selekcjonowanych odcieni dominuje stalowy matowy i błyszczący, biały czy barwy szarości. Te barwy konweniują w większości wypadków z wykończeniami innych sprzętów w kuchni, takich jak piec zmywarka oraz chłodziarka, a także z elementami wykończeniowymi naszych kuchni.