Najistotniejsze walory ręczników

Mimo, że wszystkie ręczniki zużywają się podczas ich eksploatacji, warto zwracać uwagę na to, jak są wykonane i wykończone, żeby móc radować się nimi jak najdłużej. Ze względu na schludną funkcję jaką spełniają ręczniki w toalecie, dla nabywającego ważną funkcję gra wygląd. Większość z nas potrzebuje, żeby ręcznik był estetyczny i ozdabiał nasze wnętrza. Zdobienie może być w formie tłoczenia, haftu na tkaninie podstawowej, albo bordiury żakardowej. Właściwości użytkowe ręcznika są równie istotne, jak jego estetyka.

ręczniki bawełniane
Autor: Joanna Poe
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku ręczników powinniśmy zwrócić wyjątkową uwagę na ich chłonność, by po kąpieli dobrze się wytrzeć. Przy kupowaniu ręcznika należy zwrócić uwagę na skład surowcowy. Najodpowiedniejsze ręczniki to ręczniki z bawełny (http://madoza.pl/12-reczniki-bawelniane). Kolejną znaczącą kwestią są posiadane certyfikaty. Nadzwyczaj znany i rozpoznawalny to certyfikat bezpieczny dla latorośli, albo bezpieczny dla osesków. Ten ostatni przypisuje się towarom spełniającym najostrzejsze kryteria.

Pętelki ręcznika odpowiedzialne są przede wszystkim za wchłanianie wilgotności. Najlepiej potwierdzają się tu pętelki wykonane z najlepszej jakości bawełny długowłóknistej. Znacząca jest także długość, również grubość pętelek. Im są cieńsze i gęściej utkane, tym ich skuteczność jest większa, a ręcznik charakteryzuje się lepszą chłonnością. (Ręczniki reklamowe) Tkanina pod pętelkami służy magazynowaniu wilgotności. Wąskie pętelki absorbują wodę, jaka następnie idzie do materiału pod nimi. W związku z tym podstawa ręcznika skonstruowana jest na ogół z grubszych nici, żeby ręcznik odpowiednio chłonął i magazynował wilgoć.

Najlepiej jeśli sporządzone są one z dobrej jakości, najlepiej długowłóknistej bawełny. Ręczniki na plażę winny różnić się od tych wykorzystywanych na co dzień w domu. Powinien być obszerniejszy od zwykłych ręczników. Jest to nadzwyczaj istotna funkcja, bowiem często używamy go również jak pledu. Otulamy się nim także po wyjściu z wody, więc jego wymiar pozwoli nam szybciej wyschnąć. Grubość ręcznika plażowego nie powinna być nazbyt duża. Ręcznik powinien przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję, czyli absorbować wodę. Wobec tego im większa gęstość skręcenia ręcznika, tym porządniej.