Remontujemy lokal mieszkalny

Tak to już jest, iż większości z mężczyzn nie przyjdzie samo do głowy by cokolwiek modyfikować w swym najbliższym otoczeniu. Nie biorę w tej chwili pod uwagę żadnych niewielkich zmian w rodzaju: nowy komputer, zestaw stereo czy też komórka, ponieważ to są drobnostki nie warte nawet wspomnienia. Mam raczej na myśli to, że nie wprowadzi on zmian wpływających na wygodę mieszkanka, a już z całą pewnością nie zwróci uwagi na kolor ścian. Dopiero pojawienie się partnerki może to zmienić.

kwiaty
Autor: Angela Redmon
Źródło: http://www.flickr.com

Nagle ważkim staje się prezencja stołu, stara wersalka jakby traci na swoich plusach i dostrzegamy że nieodzowną staje się jej wymiana bądź przynajmniej przemalowanie mieszkanka. Nie olśniło naszego pana iż zwyczajnie to piękniejsza połowa wytyka mu dotychczas nie dostrzegane szczegóły. I chcąc nie chcąc należy skupić uwagę na tym, które wyselekcjonować fototapety na ścianę (informacje) – a nie jest to prosta czynność. Mnogość wzorów przyprawia o ból głowy.

Rzecz jasna nie może być tak iż jedynie fototapety na ścianę będziemy kłaść, ponieważ od nadmiaru dobra będzie nas bolała głowa po jakimś czasie, a przecież w mieszkaniu przed wszystkim powinniśmy odpoczywać po często ciężkim dniu pracy. Trzeba więc odnaleźć złoty środek między kolorem a jego brakiem, chaosem a harmonią. Świetnym projektem będzie połączenie jednobarwnych tapet z jednym pasmem fototapety kwiaty, dajmy na to w środkowej części ściany. W tym miejscu piękne przykłady: http://demur.pl (http://demur.pl).
Niewątpliwie kolor ścian powinien zostać dopasowany do kierunku w jakim ma zostać odświeżone nasze wnętrze, lecz tutaj niechybnie dyspozycje wyda piękniejsza połowica. My panowie powinniśmy zająć się bardziej stroną techniczną, a ta także do banalnych nie należy. Pod uwagę trzeba brać czy dawniej kładzione były fototapety na ścianę, jeżeli tak i ściana jest gładka starcza nieduży nakład pracy.

kwiaty
Autor: Lynda
Źródło: http://www.flickr.com

Gorzej jeśli ściana była malowana już kilkukrotnie, wtenczas potrzebne może być jej wyrównanie z pomocą gipsu i gładzi nim położymy wyselekcjonowane przez nas wzory. Niebanalne znaczenie ma pora w jakiej przeprowadzamy tapetowanie. Doświadczeni wykonawcy takich prac raczej unikają w okresie później jesieni i zimy z powodu niskich temperatur, bowiem kleje do tapet zawierają w swym składzie wodę.