Za pomocą oświetlenia LED można nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter

O walorach żarówek LED można pisać wiele. Kiedy już podejmiemy decyzję, że chcemy zainwestować w tego typu żarówki, zaczynamy się zastanawiać, w których pomieszczeniach najlepiej je zainstalować oraz jak je zastosować, aby rezultat był zarówno funkcjonalny, jak i intrygujący wizualnie. Nad kuchennym blatem najlepiej zdecydować się na okrągłe, płaskie żarówki, takie jak mr16, jednak tego typu mocowanie nie wszędzie będzie odpowiednie.

Żarówka ledowa
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy konieczna okazuje się być żarówka z odrobinę dłuższym, lecz nadal niewielkim i spójnym, mocowaniem, żarówka LED G9 sprawdzi się doskonale. W sumie, operując tymi dwoma rodzajami żarówek LED, można zaprojektować całkowitą aranżację oświetleniową w naszych domach. To, jaki rezultat uda nam się osiągnąć, uzależnione jest w znacznym stopniu od naszej wyobraźni. Pamiętajmy tylko, aby wybierając efektowne aranżacje świetlne, nie zapomnieć o tym, iż światło ma pełnić w domu głównie funkcję użytkową.

Zatroszczmy się o optymalne rozmieszczenie punktów świetlnych, tak, aby po zmroku nie być zmuszonym do chodzenia po omacku. Jeśli lubimy nostalgiczny, nieco tajemniczy klimat, a ponadto chcemy coś zaoszczędzić, przemyślmy zakup specjalnych ściemniaczy – jedną z zalet żarówek LED jest to, że są gotowe do pracy z takimi właśnie dodatkami. Dzięki temu będziemy mogli regulować stopień jasności światła. Żarówki LED umożliwiają także wybranie kąta padania światła, w zależności od tego, jaką soczewkę wybierzemy.

Nabywając żarówki nie bądźmy więc zdziwieni, iż żarówka LED G9 występuje w wielu rozmaitych wersjach. Jeżeli nie wiemy, na jaką się zdecydować, warto poprosić o pomoc wykwalifikowanego handlowca.

Żarówki LED nadają się idealnie nie tylko do podstawowego oświetlenia w domu. Fajnie wyglądają i dobrze spełniają swoją funkcję, umiejscowione np. w szafce nad blatem kuchennym, w łazience nad lustrem, lub w holu przy listwie podłogowej. Aktualnie rynek oferuje oświetlenie LED w rozmaitych kolorach, dlatego nawet barwę światła możemy dopasować do aranżacji danego pomieszczenia. Pamiętajmy tylko, że jeśli zdecydujemy się na światło zielone, fioletowe, lub czerwone, nie powinno ono stanowić wyłącznego oświetlenia danego pomieszczenia, ponieważ kolorowe światło jest na dłuższą metę męczące dla wzorku.