Perfekcyjny porządek w kuchni gwarantują pomysłowo zaarażnowane szafki

Lata gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie przyrządzonych potraw na szczęście minęły bezpowrotnie. Nastały czasy w których kuchnia to miejsce spotkań mieszkańców domu, a także funkcjonalność, ergonomia i urok. Ale czy istnieje możliwość aby w kuchni równolegle zapanował ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Przyrząd do obierania warzyw, sprzęt do drylowania wiśni czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić centralny punkt naszego wnętrza. Reakcją na te wątpliwości są szafki kuchenne.

Kuchnia w odcieniach bieli
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej gustowne umieśćmy za drzwiczkami szafek. Wszakże eleganckie kieliszki bądź wykwintna zastawa z porcelany umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są równie dekoracyjne jak wazon pełen kwiatów stojący na komodzie. Szafki wiszące kuchenne są też bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Bez zbędnej gimnastyki mamy najpotrzebniejsze nam rzeczy w zasięgu wzroku i dłoni. W sytuacji, kiedy górna półka w szafkach wiszących, znajduje się dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci wychodzą z propozycją windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów ostatnich lat.

Szafki górne robione pod wymiar mają przeważnie rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy chcemy posiadać szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są wygodne gdy chcemy pokusić się o niskie szafki wiszące. Zwykle front szafki klapowej nie posiada więcej niż 45 cm wysokości. powód związany jest z trudnością obsługi i zamykania takiej szafki. Standardowy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome montowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do preferencji użytkownika. W standardowym systemie otwierania, otwierając drzwiczki możemy całe jej wnętrze co jest mocną stroną tego rozwiązania.

Z szafkami dolnymi z reguły nie ma żadnych kłopotów, gdyż zazwyczaj są zabudowane i podstawowym ich zamierzeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno – to najbardziej przyjemny z zamienników. Każdy musi jednak sam zdecydować, która możliwość będzie dla niego najbardziej odpowiednia.
A wtedy? Nic, tylko przyrządzać smakołyki, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto się z kimś tymi doznaniami podzielić.