Podstawowe reguły wykończenia nowo zakupionego mieszkania, w jakim miejscu tanio kupić wszystko co będzie potrzebne

Każdy, kto kupił dla siebie mieszkanie na rynku pierwotnym musi do jeszcze urządzić, aby w ogóle dało się mieszkać. Po pierwsze trzeba sobie przygotować na to odpowiednią kwotę pieniędzy, i należy o tym pomyśleć nieco wcześniej, aby środków po prostu nie brakło.

salon
Autor: Classen
Często się bowiem zdarzają przypadki, że ktoś nie policzył wszystkiego i na koniec w pewnej chwili zostawiał mieszkanie w połowie zrobione z powodu braku pieniędzy. Koszt urządzenia wnętrza wynieść może nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych, zwłaszcza jeżeli będzie się wybierać materiały wysokiej jakości. Przy takich kwotach warto zastanowić się nad tym, żeby znaleźć potrzebne sprzęty i materiały w niskich cenach, przez co można będzie oszczędzić nawet parę tysięcy złotych w ogólnym rozrachunku. Rzecz jasna będzie to wymagać jakiegoś wysiłku przy szukaniu, lecz zaoszczędzone tym sposobem środki będą tego warte. Warto przy tym pamiętać o tym, że najtańsze drzwi wewnętrzne (poznaj więcej) niekoniecznie będą odpowiedniej jakości, więc należy kupować wszystko z rozsądkiem.

gotowanie
Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com

Najdroższymi pomieszczeniami do urządzenia są kuchnie, i przy nich właśnie można sporo oszczędzić, jeśli tylko wszystko się dobrze zaplanuje. Największe znaczenie mają odpowiednie meble, i to od nich właśnie należy rozpocząć. Meble można zakupić w postaci gotowego kompletu, w jakimś salonie, lecz dużo lepiej i niekiedy też dużo taniej będzie zrobić zestaw na zamówienie, w jakimś zakładzie stolarskim.

Sporym wydatkiem przy urządzaniu kuchni jest sprzęt kuchenny, potrzebna przecież będzie lodówka, kuchenka i zmywarka (gotowanie w pięknym wnętrzu), a to wydatek co najmniej kilku tysięcy. Jeżeli tu chce się robić jakieś oszczędności, to można postawić na sprawdzony, ale tani sprzęt, a nie przepłacać za znaczek i reklamę w telewizji, tu doskonale będą się na przykład sprawdzać urządzenia firmy amica. Dużo oszczędności można także zrobić na dodatkowym wyposażeniu, takim jak karnisze, stojaki lub lampy. Dużą część z tych rzeczy można zakupić za pomocą internetu, a tam ceny będą znacznie korzystniejsze niż w zwykłych sklepach.