Sprawdź, jakiej marki zlewozmywaki są do Twojego mieszkania

Nieodłącznym elementem wyposażenia praktycznie każdej kuchni są zlewozmywaki. Nawet jeśli ktoś posiada zmywarkę, to bez nawet małego zlewozmywaka trudno sobie poradzić. Wytwórcy proponują niezwykle szeroką propozycję zlewozmywaków, różniących się one liczbą komór, ociekaczem a przede wszystkim materiałem, z którego są zrobione. Do niedawna jeszcze najpopularniejsze były zlewy wykonane ze szlachetnej stali, ale obecnie coraz częściej konsumenci decydują się na modele wykonane z innych materiałów.

mycie naczyń w zlewozmywaku
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład Zlewozmywak Deante Solo ZHS 0503 to tradycyjna konstrukcja ze stali z dwoma komorami i nie posiadająca ociekacza. Zlewozmywak ma jedną pojemną komorę na większą ilość naczyń i drugą mniejszą, która jest przeznaczona na przykład na na sztućce albo szklanki. Brakuje mu nawet małego ociekacza, ale wielu kupujących nie będzie do potrzebować, a dzięki eleganckiemu wzornictwu cieszy się dużą popularnością.

W ostatnich latach sporo modeli zlewów (Zlewozmywak Sirius SID 611-78) robionych jest z surowca nazwanego Tectonite. W porównaniu ze stalowymi zlewy wykonane z tego materiału są bardzo lekkie, wytrzymałe i poza tym odporne na zadrapania i większość środków chemicznych. W procesie projektowania zlewozmywakom takim można nadać dowolne kształty, tak więc projektanci zajmujący się wymyślaniem nowych modeli będą tu mieć duże pole do popisu. Na przykład Zlewozmywak Franke Sirius SID 611-78 posiada zwyczajny kształt prostokąta, z dużą pojedynczą komorą i ociekaczem. Ciemny kolor bardzo dobrze będzie się nadawać do eleganckich, stylowych pomieszczeń, a głęboka komora gwarantuje dużą wygodę i funkcjonalność. Podobny stylistycznie, ale trochę większy jest Zlewozmywak Franke Sirius SID 651 onyks 114.0181.979. Porównując go z poprzednim zlewozmywakiem (więcej: Zlewozmywak Kea 60 B-TG antracyt 88795 marki Teka) ma on dodatkową małą komorę, która bardzo może się przydać w domach z większą liczbą domowników. Oba wcześniej opisywane zlewozmywaki zamontować można w każdą stronę, przez co można je dobrze dostosować do projektu kuchni.

Innych często używanym materiałem podczas wytwarzaniu zlewów stał się Tegranit, i właśnie z niego jest na przykład wykonany Zlewozmywak Teka Kea 60 B-TG antracyt 88795. Surowiec ten także cechuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne, jest on jednak trochę cięższy od Tectonite.