Rzeczy w kuchni, które uproszczą ci życie

Kuchnia to miejsce, gdzie spędza się sporo czasu. Gotowanie posiłków jest niekiedy męczące, szczególnie że istnieją ludzie, którzy tego zajęcia wyjątkowo nie lubią. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje tendencja do wprowadzania pomysłów, których zadaniem jest jak najbardziej ułatwić życie. To zjawisko dotyczy też wystroju i akcesoriów do kuchni. Znajduje odzwierciedlenie w kompletach mebli do kuchni, jak również w tak z pozoru drobnych rzeczach jak garnki.

kuchnia w stylu nowoczesnym na poddaszu
Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem na udogodnienia stosowane w tych ostatnich są garnki. Pomimo ich raczej dużej ceny kupuje je coraz większa liczba osób. Nowym rozwiązaniem jest zastosowany w pokrywce termometr, który może w dużym stopniu ułatwić gotowanie niektórych potraw. Poza tym usprawnieniu ulega dużo przyrządów stosowanych w kuchni, na co przykładem mogą być współczesne wielofunkcyjne roboty kuchenne.

Pomysły związane z meblami

Meble kuchenne dają bardzo szerokie pole do popisu dla różnorodnych oryginalnych innowacji. Przestrzeń kuchni jest czasami bowiem w dużym stopniu ograniczona, a w jej obrębie musi znaleźć się zestaw niezbędnych przedmiotów. Dobrym rozwiązaniem mogą być więc meble na wymiar. Dzięki nim udaje się wykorzystać nawet bardzo niedostępne powierzchnie. Niezwykle ciekawe są również wprowadzone kilka lat temu usprawnienia związane z zamykaniem szafek i szuflad. Przede wszystkim zminimalizowano ryzyko hałasowania drzwiczkami poprzez zamontowanie specjalnych spowalniaczy. Innym ciekawym pomysłem jest pozbawienie drzwiczek czy szuflady uchwytu, i umożliwienie otwarcia poprzez naciśnięcie ręką. To rozwiązanie nie ma zastosowania jednak przy jasnych i gładkich szafkach, na których zostają ślady rąk.

Patelnie

Ważnym przedmiotem w każdej kuchni jest patelnia. Dla miłośników potraw bez tłuszczu polecana jest patelnia grillowa, przy użyciu której otrzymuje się mięso czy pozostałe potrawy przyrządzone jak na grillu. Wbrew pozorom czas przyrządzania jedzenia na takiej patelni nie jest o wiele dłuższy niż w przypadku patelni zwykłej. Oprócz tego interesującym rozwiązaniem wprowadzonym przez jednego z producentów jest charakterystyczna patelnia, na której można smażyć zupełnie bez tłuszczu. Wszelkie tego rodzaju produkty można kupić w takim miejscu jak internetowy sklep z garnkami i patelniami lub w sieciówkach (na przykład www.promocyjni.pl/siec/306-intermarche-super).