Zastawy obiadowe

Porcelanowa zastawa stołowa stanowi najbardziej klasyczny i wyszukany element wyposażenia, którego nie może zabraknąć w naszych domach. Niektóre osoby decydują się na zakup oddzielnej zastawy do użytku na co dzień oraz odświętnego kompletu, który przeznaczony zostanie na obchodzenie najbardziej znaczących okazji.

Serwisy obiadowe
Ten standardowo już okazuje się często trafionym podarunkiem weselnym. Serwisy obiadowe do nabycia w ofercie rynkowej charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością, dlatego też należy rozważyć wybór serwisu pod kątem jego przeznaczenia i charakteru.

Jeżeli należymy do wielbicieli spójności i jednego stylu jednakowo we wnętrzach, jak i na stole, znakomite rozwiązanie to porcelanowy zestaw obiadowo-kawowy. Znajdą się w nim nie jedynie podstawowe talerze obiadowe i talerze głębokie do zupy, ale także talerzyki deserowe. Im większa ilość elementów w serwisie, tym mniejszy problem z dostosowaniem pasujących naczyń. Trzeba, więc wybrać również serwis obiadowy, w którym występują filiżanki ze spodkami. Następnymi elementami – dla pełności serwisu – mogą być półmiski do serwowania przeróżnych potraw, waza do zupy lub sosjerka wraz z podstawkiem. Do kawy nadadzą się też cukiernica i mlecznik.

Serwis porcelanowy jest obrazem naszego stylu i indywidualnego smaku, jedni zdecydują się, toteż na klasyczne wzornictwo, na przykład białe naczynia ze złotymi brzegami, inni chętniej wybiorą nowoczesne projekty o wymyślnych kształtach i motywach. Na ogół w zastawach występowały zawsze talerze okrągłe, ale znaczną popularnością cieszą się również talerze kwadratowe o bardziej nowoczesnym designie. Synonimem tradycyjnego stylu dla wielu kupujących jest na pewno polska marka Chodzież, która jednak też rozszerza swoją ofertę o nowe wzory. Zwolennicy zarówno nieśmiertelnego szyku, jak i najmodniejszych trendów z pewnością wybiorą coś dla siebie w różnorodnych ofertach porcelany np. firmy Ambition lub szklanych serwisach docenianej francuskiej marki Luminarc. Szeroki zestaw serwisów obiadowych rozmaitych producentów znaleźć można w sklepie garneczki.pl.

Znaczącą kwestią przy podejmowaniu decyzji o nabyciu serwisu jest też liczba ludzi, którą planujemy gościć w naszym domu. Częstokroć wybierane są serwisy obiadowe (zobacz nasze serwisy obiadowe) na 6 osób a także serwisy obiadowe na 12 osób (www.garneczki.pl/tagi/serwis-obiadowy-na-12-osob/), chociaż odszukać można też serwisy większe. Dla tych, którzy nienawidzą zmywania i nie wyobrażają sobie życia bez zmywarek do naczyń, istotną wiadomością okaże się także dopuszczony przez producenta rodzaj czyszczenia serwisu. Warto pamiętać, że wiele ozdóbek i złoceń może ulec wyblaknięciu lub blaknięciu przy myciu mechanicznym. Należy, więc wtedy wybrać specjalne serwisy do zmywarek i zwrócić uwagę na oznaczenia w sklepie.