Styl retro w naszych wnętrzach

Kredens był przez przez ogrom czasu podstawowym meblem w naszych kuchniach. Z czasem został wyparty przez nowoczesne meble kuchenne. W naszych czasach znów wraca do łask. Kredens można zaliczyć do tych rodzajów mebli, które są modne od bardzo dawna. Kiedyś były naprawdę popularne, można je było spotkać niemal w każdym wnętrzu, czy w domu. Z czasem mimo wszystko, kiedy metraż poszczególnych wnętrz zaczął się pomniejszać, kredens stawał się coraz mniej popularny, aż w końcu praktycznie zniknął z naszych mieszkań.

http://www.meble.pl/meble/kredensy/
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu ponownie zaczyna wracać do łask. Jest naprawdę chętnie używany do urządzania kuchni w rustykalnym lub prowansalskim stylu. Coraz częściej trafia też do kuchni które zostały urządzone naprawdę nowocześnie. We wszystkich sprawdza się świetnie. Jego popularność wynikała i nadal wynika przede wszystkim z faktu, że jest on bardzo pojemny. Zmieści się w nim naprawdę spora ilość niezbędnych w każdej kuchni zapasów. Moda na kredensy sprawiła, że coraz częściej ustawiamy je nie w kuchniach, ale też w salonach.

Kredens kuchenny ma charakterystyczną budowę. Każdy składa się z następujących części: dolnej i górnej. Część górna to niezwykle często drzwiczki z elementami szklanymi. Bez problemu obie części można od siebie rozłączyć a następnie używać jako dwa odrębne meble. W obecnych czasach dość często napotykamy właściwie takie ustawienie kredensów. Dużo osób jest nastawiona użytkować w kuchni tylko część górną. Dodając do niej odpowiednie uchwyty warto ją powiesić na ścianie.

Możemy w niej ustawić wspaniałą, starą porcelanę. Część dolna będzie mogła pełnić kilka, całkiem od siebie odmiennych funkcji. Sprawdzi się idealnie jako szafka do przechowywania bielizny pościelowej, jak również jako szafka na buty. Opcji wykorzystania kredensu kuchennego jest niezwykle wiele. To, w jaki sposób go będziemy wykorzystywali zależne jest przede wszystkim od naszej pomysłowości. Moda na kredensy sprawia, że producenci mebli włączyli je do własnej oferty (http://www.meble.pl/meble/toaletki/ (http://www.meble.pl/meble/toaletki/)). Mimo wszystko niezwykle doceniane są stare, często wykupione na targach ze starymi meblami kredensy pamiętające czasy naszych babć.