Tropikalne klimaty w mieszkalnym wnętrzu

Niekiedy mamy ochotę coś zmienić w swym mieszkanku. Powodem takich przedsięwzięć nie muszą być jakieś praktyczne potrzeby, chociaż rzecz jasna i tak bywa. Czasem jednak zwyczajnie znudził nam się dotychczasowy wystrój i pragniemy odmiany.

Sposobów mamy wiele; można przykładowo odmienić kolor ścian z błękitnego na doskonałą biel. Do przemian mogą nas natchnąć na przykład podróże albo muzyka której słuchamy. Wakacyjny wyjazd do Portugalii czy Hiszpanii może nas zainspirować do zmiany wystroju na styl kolonialny, jaki właśnie cechuje się bielą ścian. Kolejnym istotnym składnikiem owego stylu będą żyrandole z wentylatorem. W nadmienionych krainach żyrandole z wentylatorem pełnią role praktyczne, natomiast w naszych warunkach klimatycznych chodzi właściwie o walory estetyczne (chociaż i u nas zdarzają się letnie upały). Ale nikt przecie nie powiedział że musimy być zawsze i w każdym wypadku praktyczni, jeśliby tak było nasz żywot stałby się nie do zniesienia.
Kwiatowe abażury od marki Sigma
Autor: Sigma
Źródło: Sigma

W swoim mieszkania mamy całkowitą dowolność i możemy go aranżować (bądź jego poszczególne części) tak jak nam się podoba. Tak wiec te osoby które lubią poszaleć i iść osobistą drogą, mogą – na przekór panującej tendencji do harmonizowania mieszkań – wprowadzić w swoim gniazdku odrobinę szaleństwa, urządzając każde wnętrze indywidualnie, całkowicie odrębnie od pozostałych. I tak można by zaaranżować dajmy na to alkowę we wspomnianym już stylu z kolonialnym, natomiast dla równowagi bawialnię w nowoczesnym, modernistycznym kierunku, w którym głównym motywem dekoracyjnym będą przykładowo kinkiety nowoczesne do salonu (http://www.lampydodomu.pl/1326-nowoczesne), uzupełnione współczesnymi sprzętami ze szkła i z metalu o dość ascetycznym designie.

Miejscem gdzie raczej powinno zwyciężyć funkcjonalne podejście, będzie łazienka. Tam (z uwagi na zazwyczaj niewielką ilość powierzchni), warto by lampa sufitowa do łazienki była w taki sposób dobrana, aby wnętrze było odpowiednio oświetlone. Dalsze elementy łazienkowe możemy dopasować wedle gustu, mając na uwadze iż jest to wnętrze w którym powinno być dosyć prosto utrzymać ład. Nie eliminuje to jednak ozdób w formie wielbłądów bądź kolorystyki przywodzącej na myśl pustynne piaski.