W jaki sposób praktycznie a zarazem ładnie zaprojektować łazienkę oraz kuchnię

Aranżując mieszkanie zazwyczaj kierujemy uwagę na dwie materie. Pierwszą jest stylistyka. Styl naszego domku zależy oczywiście od naszego smaku. Warto wysłuchać rad specjalistów, jednak rozpatrywać je tylko jako wskazówki. Rygorystyczne trzymanie się kanonu sprawi, że będziemy mieć mieszkanko identyczne jak sąsiedzi, a wszak nie o to idzie.

więcej szczegółów
Autor: Schock
Źródło: Schock
Własny kierunek można osiągnąć np. przez dołączenie osobistych akcentów, takich jak własnoręcznie namalowany obraz lub inny niewielki bibelocik. Na pewno będzie to oryginalny sposób na własne cztery kąty. Niewątpliwie – poza wyglądem – pomieszczenia muszą być także praktyczne by łatwo nam było się w nich poruszać.

Nie jest łatwo normalnie funkcjonować w pięknym, ale źle uplanowanym domu. Jak wiemy jednym z najistotniejszych wnętrz jest pomieszczenie kuchenne – to w tym miejscu zwykle koncentruje się życie familijne. Nie darmo powiadało się dawniej, iż jest to serce domostwa, dlatego urządzaniu kuchni musimy poświecić trochę więcej uwagi.

Dzisiejsza kuchnia jest wnętrzem, w którym znajdziemy wiele urządzeń; poczynając od zmywarek, przez kuchenki mikrofalowe i pozostałe drobniejsze sprzęty jak roboty kuchenne, mieszacze. Wszystkie te narzędzia potrzeba poukładać w sensowny sposób. Czasem przydatne sprzęty mogą być jednocześnie ozdobą kuchni. Starczy w przemyślany sposób dopasować baterie kuchenne do „serca” domu. Niewątpliwie w przypadku gdy wybieramy baterie kuchenne najistotniejsza jest ich ergonomia, jednak nikt wszak nie powiedział, że coś praktycznego nie może zarazem być zdobieniem.

Wymarzona łazienka
Źródło: glenfield-bathrooms.co.uk
Podobna symbioza miedzy wyglądem a funkcjonalnością może wystąpić w innym jeszcze pomieszczeniu – w łazience. Tutaj jeszcze bardziej niż w pomieszczeniu kuchennym ważna jest funkcjonalność. Z uwagi na – częstokroć – małą powierzchnię, aranżacja łazienki musi być należycie przemyślana. Interesujące rozwiązania można znaleźć na stronach jednej ze znanych i lubianych firm. Niemieckie przedsiębiorstwo Aquaform proponuje kabiny prysznicowe przystosowane do najbardziej niecodziennych wymagań użytkowników (polecany link). Przy tym cechuje je solidność i estetyka wykonania, a także – jak to w wyrobach pochodzących z Niemiec – funkcjonalność (nabywca ma przede wszystkim wygodnie korzystać z zakupionego produktu).