Książki do słuchania- Wiedźmin A. Sapkowskiego

Obecnie książki możemy kupić już nie tylko w tradycyjnej postaci, lecz także zapisane na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością nadal jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów docenia książki utrwalone cyfrowo.

saga Wiedźmin audiobooki
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Dużą popularnością cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma swoją tradycję. W Polsce już w połowie lat 30. firma płytowa Orpheon zarejestrowała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też klasyczne bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem lat zmieniły się nośniki, na których nagrywa się książkę mówioną, jednakże dorośli wciąż wielokrotnie kupują dla dzieci tego typu nagrania. Po pierwsze jest to użyteczny prezent, który rozwija wyobraźnię malucha, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Oprócz tego jeśli po pracy jesteśmy zbyt zmęczeni, by samemu przeczytać dziecku książkę do snu, wówczas możemy posłużyć się nagranie.

Pożyteczne audiobooki to również te do nauki języka. Za ich pomocą możemy uczyć się w dowolnym miejscu, przykładowo w pociągu. Trzeba mieć świadomość, że swoją funkcję edukacyjną spełnią nie tylko klasyczne kursy w formie cyfrowej, lecz także dobra literatura anglojęzyczna. W ten sposób możemy łatwiej uczyć się niejednego języka.

Audiobook to także pomocne rozwiązanie dla osób niewidomych. Nadal nie wszystkie najnowsze książki są tłumaczone systemem Braille’a, jednakże wielokrotnie można je nabyć w księgarni w formie audiobooka właśnie. Obecnie modne książki bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców z pewnością jest to także nowa forma dystrybucji najnowszego hitu. Niektóre słuchowiska to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z niecierpliwością czekają fani danego autora. Oczywiście prym wiedzie aktualnie literatura fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się doskonale. Pamiętajmy jednak, że Andrzej Sapkowski jest autorem nie tylko sagi o Wiedźminie, lecz także tzw. trylogii husyckiej. Amatorów jego twórczości ucieszy niewątpliwie fakt, że pod hasłem audiobooki Sapkowskiego znajdą w księgarniach więcej niż jedną pozycję. Także następne tomy Wiedźmina czekają już w kolejce do nagrania.