Przykłady pozycji książkowych oraz ich kinowych ekranizacji. Czy to dobry pomysł na upominek?

Są tego typu tytuły książek lub filmów, które kojarzą prawie wszyscy. Zdarza się, że na podstawie książek tworzone są ekranizacje, które sprawiają, że taka historia staje się znana przez jeszcze szersze grono ludzi. To powoduje także, że takie pozycje mogą być idealnym pomysłem dajmy na to na prezent. O jakich tytułach warto wspomnieć?

Sporo osób kojarzy z pewnością doktora Hanibala Lectera. Postać jego stała się sławna za sprawą filmu, który zyskał spory rozgłos i popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o dużo o dzieciństwie Hanibala. Warto wiedzieć, iż filmy o tej postaci powstawały na podstawie książek, które tak samo jak film są dobrym prezentem dla osób w różnym wieku.

książki
Autor: Sarah Sammis
Źródło: http://www.flickr.com

Następną książką i filmem, które na pewno kojarzy wiele osób jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin właściwie była już popularna nim została przeniesiona na ekran. Twórczość Austin bowiem ma wielu fanów na całym świecie. Zarówno powieść jak również film pokazują życie wyższych sfer w Anglii na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Pokazuje dużo różnych intryg i romansów, jakich wtedy nie brakowało- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych ludzi, którzy pamiętają sławny film z roku 1964 z aktorem Anthonym Quinnem, jaki stworzono na podstawie książki. Na kartach książki jak również w filmie pokazane są losy Greka udającego się z kontynentalnej części Grecji na Kretę. Doskonale i w sposób bardzo barwny ukazana jest w niej mentalność ludzi zamieszkujących Bałkany.

Inną natomiast książką, którą kojarzą wszyscy będzie Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów i marzeń sennych. Temat ten bowiem od dawna interesował sporo ludzi. Jest kojarzony bowiem z czymś tajemniczym, czego znaczenie pragniemy odkryć. Tego typu sennik w jasny sposób podpowiada co kryje się za naszymi snami- www.ceneo.pl/1328684.

To bez wątpienia nie wszystkie ciekawe pozycje, jednak takie, które mogą przypaść do gustu dużej ilości osób. Warto zatem sięgnąć czasami po książki i ich ekranowe adaptacje, albo też po książki, które są swego rodzaju pewnikiem. Szczególnie jeśli nie do końca znamy osobę, jakiej chcielibyśmy zrobić niespodziankę. Wtedy istnieje więcej szans na to, że tego typu upominek przypadnie do gustu.