Aktywności poza mieszkaniem to recepta na pozytywne spędzanie wolnego czasu

Podczas zimy często zapominamy o trosce o własne zdrowie. Gros czasu spędzamy w zamkniętych lokalach- w domu czy w biurze. Wszak jest tak wiele możliwości, żeby aktywnie spędzić chociaż trochę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może ciężej wybrać się na przejażdżkę rowerową, szczególnie ze względu na niespecjalnie zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest znacznie większy.

Poza-domem.pl
Źródło: http://poza-domem.pl/

Aktywność poza mieszkaniem w zimie większości z nas kojarzy się przede wszystkim z jazdą na nartach. Wycieczka na stok i, przeważnie, pół dnia na śniegu, to solidny wysiłek, jak również duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są odpowiednie, a pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich stopień trudności da nam okazję do wybrania tych najlepiej dostosowanych do posiadanych przez nas umiejętności. Walorów dodatkowych dodają przepiękne widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami podczas zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” atrakcjami, jakie na nas czekają o tej porze roku, są też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodowisku.

Łowienie ryb
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak i na to nie mamy specjalnej ochoty, bądź nasze kości ogonowe wciąż odczuwają ostatnie wyjście , to zawsze pozostają pobliskie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacery. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy jakąś ilość kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odnajdziemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, jeśli jednak chodzenie na spacery to wciążza mało, a nie ma odpowiedniego czasu czy środków na wyprawę w góry na stoki (na tej stronie)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- w czasie jeżdżenia na popularnych „biegówkach” łączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym chodzeniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu ciągle możemy podjechać do wypożyczalni, czy nawet do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo tani, a pomoże nam dbać o częstą aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście z mieszkania naładuje nas korzystną energią i odprężeniem na cały tydzień.