Jakie atrakcje zaproponować mogą Mazury przybywającym do tego regionu kraju urlopowiczom.

Zwane również Krainą Tysiąca Jezior Mazury są jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych Polski. Zresztą ta nazwa jest całkowicie na miejscu, bo jeziora będą zajmować około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich około trzech tysięcy. Kilka największych ma więcej niż 100 km2 powierzchni, więc to są już naprawdę duże wodne akweny, natomiast największa liczba to jeziora mające powierzchnię do kilku kilometrów.

Serwis Ruszaj w Polskę
Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mazury kuszą też bardzo dużą ilością lasów, zajmujących blisko trzydzieści procent regionu. Żyje tam duża część występujących w Polsce ptaków i ssaków, a w jeziorach można złowić większość gatunków ryb śródlądowych. To niesłychane bogactwo natury powoduje, że Mazury to rejon niezwykle popularny pod względem turystyki. W każdym letnim sezonie odwiedza je parę milionów turystów, którzy zamiast dzikich tłumów wolą spokój, ciszę i czystą wodę. A że atrakcji jest tam odpowiednia ilość nie brakuje, wręcz przeciwnie, rejon cały czas się rozwija, to i ilość gości systematycznie wzrasta.

Bez wątpienia najbardziej znaną atrakcją Mazur jest ogromna liczba jezior. Większość z nich została zagospodarowana pod kątem żeglarstwa i to ono właśnie jest tam ogromnie popularne. Miłośnicy sportów wodnych mają także do wyboru kilka kajakowych szlaków, no i oczywiście nie można zapominać o sporej liczbie bardzo czystych plaż, na jakich można słodko poleniuchować. Bardzo dużo ten właśnie region zaoferować może tym, którzy lubią inne sposoby spędzania wolnego czasu, liczne piesze i rowerowe szlaki oraz ścieżki przyrodnicze kuszą do spędzania czasu w sposób aktywny.

nocleg
Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com
Mazury posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, mieszkający tam ludzie już dawno zauważyli zalety płynące z turystów. Tak naprawdę mikołajki noclegi mogą zaproponować jakieś kwatery dla każdego, znajdą coś dla siebie i studenci którzy lubią dobrze się bawić, i rodziny z dziećmi, i ludzie szukający wyższego standardu – portal turystyczny. Ogromna ilość hoteli, pensjonatów i domków prywatnych sprawia, że chyba nikt nie będzie miał problemów z wybraniem czegoś.