Koniec z nudnymi prezentami na urodziny

Gdy zbliżają się urodziny kogoś z naszych najbliższych zwykle zastanawiamy się, co takiej osobie sprawić w prezencie. Naturalnie, za każdym razem w tej sytuacji sprawdzi się dobra książka, album ulubionego wykonawcy czy perfumy, jednak może warto pomyśleć o czymś zupełnie z innej bajki?

Wyjątkowy prezent wcale nie musi być drogi. W ogóle nie musi być przedmiotem. Może to być choćby dzień w SPA, albo wyjazd do jakiegoś znaczącego miejsca. Powinniśmy pomyśleć co sprawi największą przyjemność osobie, którą chcemy obdarować. Może zdecydujemy się na prezent z adrenaliną? Gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie, która jest ciągle aktywna, ciągle dokądś pędzi i nie potrafi usiedzieć na miejscu – to doskonały wybór.
Prezentokracja z prezentami na każdą okazję

Możemy zdecydować się na coś niezwykle ekstremalnego, na przykład skok ze spadochronem, czy nurkowanie. Możemy również zdecydować się na opcję mniej ekstremalną, czyli na przykład lekcje nurkowania. Wszystko zależy od upodobań osoby, której chcemy zrobić prezent, a także od funduszy jakimi dysponujemy.

Tego typu prezent na urodziny jest doskonałą alternatywą dla standardowych książek i płyt. Musimy pamiętać jednak, aby nie przedobrzyć. Jeśli nie znamy bardzo dobrze upodobań jubilata, trzeba go sprytnie podpytać o adrenalinowe marzenia. Może się na przykład okazać, że taka osoba bardzo chciałaby skoczyć na bungee, lecz ma ogromny lęk wysokości. Wówczas lepiej porzucić takie pomysły i spróbować z czymś mniej ekstremalnym.

Zwróćmy też uwagę od jakiej firmy kupujemy taki prezent. Sprawdźmy opinie w internecie. Firma organizująca tego rodzaju rozrywkę musi działać w zgodzie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Dopytujmy czy zagwarantowana jest opieka licencjonowanych instruktorów. To niezwykle ważne, gdy decydujemy się na naprawdę ryzykowne doznania, jak skok z samolotu czy eksploracja głębokich jaskiń. Nie obawiajmy się pytać o uprawnienia i licencje, sprawdzajmy ich autentyczność i zgodność z obowiązującymi dla danego sportu normami. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nikt nie chce w ramach podarku na urodziny doprowadzić do wypadku kogoś bliskiego. Bawmy się doskonale, jednak z zachowaniem norm bezpieczeństwa!