Największe atrakcje w rejonie Pienin, co trzeba mieć na uwadze podczas szukania noclegu w tym rejonie.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów naszego kraju są Pieniny. Ocenia się, że jeśli chodzi o ilość turystów znajdują się one na drugim miejscu, zaraz po najbardziej popularnych Tatrach. Pieniny mogą naprawdę sporo zaproponować, zwłaszcza jeżeli będzie chodzić o aktywny wypoczynek blisko przyrody, a wygodne połączenia drogowe i kolejowe oraz coraz większa baza noclegowa powodują, że wczasowicze niezwykle chętnie odwiedzają to miejsce.

dowiedz się więcej o noclegach
Pieniny to świetne miejsce przede wszystkim na wędrówki po górach. Wytyczono w nich szereg turystycznych szlaków przeznaczonych zarówno dla zaawansowanych turystów, jak i niedzielnych amatorów pragnących skosztować choć trochę z piękna tych wspaniałych gór. Okoliczne lasy są bogate jeśli chodzi o rośliny i zwierzęta, można w nich spotkać nawet wilki, niedźwiedzie i żmije. Coraz popularniejsza jest w Pieninach także turystyka rowerowa, wyznaczane są kolejne ścieżki dedykowane amatorom jeżdżenia na dwóch kołach. Dzięki temu wszystkiemu oraz walorom przyrodniczym popularność tego rejonu bez przerwy rośnie.

Tak ogromne zainteresowanie rejonem Pienin ze strony turystów sprawiło, że noclegowa baza w tej okolicy jest bardzo dobrze rozbudowana. Pieniny noclegi mają ofertę dla każdego turysty, czy jest to szkolna wycieczka, spokojna rodzina czy potrzebujący nieco więcej komfortu biznesmen. W małych i dużych pienińskich miejscowościach można znaleźć przede wszystkim różnego rodzaju ośrodki wczasowe i domki, dużo jest też prywatnych pokoi umiejscowionych po prostu w domach mieszkańców.

nocleg
Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większa jest sieć ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, które kierują swoją ofertę dla turystów którzy wymagają dużo wyższego standardu. Ze względu na ogromną popularność wśród gości trzeba pamiętać o tym, żeby noclegi szczawnica w pewnych okresach roku odpowiednio wcześnie rezerwować, bo mogą być kłopoty z ich dostępnością. Z pewnością będzie tak w okolicy ferii zimowych i sylwestra, ale w długie weekendy i w czasie wakacji również sporo noclegów może być zajęte (sprawdź tutaj: Kwatery Szczawnica).