Urządzenia IP – jak dobrze je wykorzystać

Każda firma ma telefon. Jest to narzędzie komunikacyjne absolutnie najpopularniejsze od dłuższego czasu. Oczywiście, wykorzystujemy pocztę elektroniczną, komunikatory wszelkiego rodzaju, ale telefon wciąż jest najczęściej wykorzystywany. Zdecydowanie prościej i szybciej jest w wielu sprawach zwyczajnie zadzwonić, zamiast tworzyć obszernego maila, czy prowadzić dialog za pomocą komunikatora.

telefony
Telefony dzisiaj jednak nie są takie same jak zaledwie kilkanaście lat temu. Jakość połączeń jest dużo lepsza, nawet przez zwykły telefon analogowy można bez trudności usłyszeć i zrozumieć osobę, z którą rozmawiamy. Minęły już czasy, kiedy musieliśmy drzeć się na całe gardło, żeby osoba po drugiej stronie miała choćby niewielkie szanse na pojęcie po co do niej dzwonimy.

zobacz: http://imperiet.net/admin/03-02/483.html

Jeśli przedsiębiorstwo jest spore, zatrudnia ponad sto osób, każda z nich powinna mieć na stanowisku telefon, albo jest to na przykład call center obowiązkowym rozwiązaniem jest centrala telefoniczna. Obecnie są to elektroniczne sprzęty, sterowane przy pomocy komputera. Obecnie obsługą takiego urządzenia zajmuje się raczej administrator komputerowy, który musi kontrolować jej funkcjonowanie. Jeszcze paręnaście lat temu była to nieszczególnie miła pracownica, wypowiadająca grobowym tonem „Łączę!”.

czytaj: http://platinuments.com/fx-84/aktywne-spedzanie-wolnego-czasu-czyli-wylacznie-w-taki-sposob-mozesz-byc-dlugo-w-pelni-sil-czyta.php

Coraz większą popularność zyskują różnego typu rozwiązania voip, czyli komunikacja oparta na wysyłaniu dźwięków za pomocą łączy internetowych. Oczywiście wdrożenie takiego rodzaju telefonii w przedsiębiorstwie wymaga zakupienia właściwej centrali, pasujących aparatów telefonicznych i ma swoje wady, ale rozmowy są zdecydowanie tańsze niż przy użyciu zwykłych rozwiązań telefonicznych. Największą wadą rozwiązań voip jest utrata możliwości rozmów, kiedy nie ma dostępu do Internetu, co czasami się zdarza. Może dochodzić także do przeciążeń sieci, zatem powinniśmy już na etapie planowania przewidzieć średnią ilość rozmów i aparatów. Mimo wszystko warto jednak inwestować w tego rodzaju rozwiązania. Zwracają się wręcz błyskawicznie i mają o wiele więcej pozytywów niż wad. Telefony IP są przyszłością komunikacji, więc nie obawiajmy się wykorzystywać takiego typu rozwiązań w naszej firmie.